Ученичка от СУ Братя Каназиреви -Разлог с първо място в национален конкурс

06 Юли 2025 | 14:57
0 коментара
Общество
Благоевград
Ученичка от СУ Братя Каназиреви -Разлог с първо място в национален конкурс

Ученичката Мариета Баханова от 11.в клас в СУ „Братя Петър и Иван Каназиреви“ – Разлог спечели първо място в XI Национален ученически конкурс „Вазовата България“. Тя участва в категорията „Клип/Филм“ с рецитал на стихотворението „Майка ми“ от Иван Вазов, а видеото беше заснето в Историческия музей – Разлог. Оператор на проекта е деветокласникът Мартин Мекушин от 9.б клас.

Постижението е част от дейността на Клуба по театрално майсторство към училището, реализиран по проект „Заедно в изкуствата и в спорта“. Това е четвъртата първа награда за Мариета през настоящата учебна година.

В конкурса се включи и Божидара Калайджиева от 11. клас, която представи презентация, посветена на Вазовото творчество.

Добавете Вашия коментар

TOP