Участък от АМ Струма остава затворен и този месец

01 Май 2026 | 18:30
0 коментара
Общество
Благоевград
Участък от АМ Струма остава затворен и този месец

Възлова отсечка на автомагистрала "Струма" е затворена заради активизирало се свлачище. Ще остане непроходима на автомобили и автобуси поне още две седмици, информираха от АПИ.  Компрометираният участък е между Симитли и Благоевград. Припомняме, че инцидентът е от преди дни и създава сериозни препятствия и риск. Нужни са спешни мерки по укрепване на свлачището. В момента трафикът между Симитли и Благоевград е пренасочен по обновения път Е-79. Междувременно експерти вече са изготвили геоложко становище за причините за падането на земна маса и скални отломки. „Те са преовлажняване на откоса вследствие на обилни валежи и все още неукрепнала коренова система на залесените дървета“, обясни директорът на Областното пътно управление в Благоевград Росен Марков. Според пътния шеф са дадени три основни препоръки - обрушване на откоса, поставяне на високоякостни мрежи и подобряване на отводняването. „Не можем да се ангажираме с точен срок, но със сигурност ще отнеме повече от 10 дни“, допълни той. Проблеми в този пътен участък имаше още преди официалното му пускане в експлоатация.

По трасето се работеше до последно преди откриването на лота през февруари миналата година, припомни Марков пред Нова тв.

Добавете Вашия коментар

TOP