Убийствено тежък мач и Григор е на 1/8-финал

23 Януари 2015 | 07:05

Григор Димитров победи Маркос Багдатис с 3:2 сета (4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:3) в мач от третия кръг на Аустрелиън Оупън. Срещата продължи 3 часа и 28 минути. На осминафиналите българинът чака победителя от Анди Мъри и Жоао Соуса. Двубоят от осминафиналите вероятно ще бъде в неделя.

Българинът изигра нервен и посредствен двубой, в който играта му имаше доста колебания. В първия сет Григор изпитваше затруднения с първия сервис, както и с бекхенда, който го тормозеше. От другата страна Багдатис сякаш летеше на корта и подкрепян от вярната публика вкарваше доста невъзможни удари.

В първите четири сета бе нужен по един пробив, за да може и двамата да спечелят. В първия сет той дойде в полза на Багдатис за 5:4. Кипърецът затвърди пробива и спечели сета с 6:4. Във втория бе ред на Григор да пробие сервиса на противника, направи го за 3:1, затвърди пробива за 4:1, а след това нямаше проблеми да спечели с 6:3. В третия сет Багдатис не се отказа и проби за 5:3, а след това спечели с 6:3, за да поведе в сетовете – 2:1. В четвъртия сет Григор Димитров проби за 4:2, след което затвърди за 5:2. Багдатис върна един гейм, но българинът затвори сета при 6:3. В решаващия пети сет Григор отново стигна първи до пробив – за 2:1, затвърди го за 3:1. При 5:3 в своя полза българинът направи още един пробив за крайното 6:3.

ГРИГОР ДИМИТРОВ - МАРКОС БАГДАТИС 3:2 сета (4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:3)

ПЪРВИ СЕТ
Бърз откриващ сервис гейм за Григор, който спечели с 40:15 – 1:0 гейма. Багдатис изравни без проблеми за 1:1 гейма. Григор спечели следващото си подаване малко по-трудно, но все пак успя – 2:1 гейма. Багдатис изравни за 2:2 гейма, губейки само една точка. Григор Димитров поведе с 3:2 гейма, след като резултатът мина два пъти през равенство 40:40. Кипърецът изравни за 3:3 гейма, след като спечели първи гейм на нула. Григор Димитров отново не допусна изненаса и на свой сервис спечели за 4:3 гейма. Багдатис изравни 4:4 гейма, след като отново допусна само една точка на Григор Димитров. ПРОБИВ, Багдатис поведе с 5:4 гейма. Григор направи третата двойна грешка в мача и допуна резултат 15:40. След това кипърецът спечели гейма. Маркос Багдатис поведе с 1:0 сета, след като спечели с 6:4. Кипърецът нямаше проблеми да затвърди пробива./БЛИЦ