Тържествено посрещат „Живия огън“ за Възкресение в Гоце Делчев
08 Април 2026 | 14:19
3 коментара
Общество
Благоевград

Община Гоце Делчев и Неврокопска Света Митрополия, организират традиционно посрещане на „Живия огън“ по повод големия християнски празник Възкресение Христово, което ще се състои на площад „Гоце Делчев” на 11.04.2026 г. /събота/ от 23.00 часа.
За всички, които не могат да присъстват на събитието, то ще бъде предавано на живо във фейсбук страницата на община Гоце Делчев, след 23.45 часа.
Ето и пълната програма:
11 април 2026 г. (Велика събота)
Вечерня със св. Василиева литургия в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Гоце Делчев (Неврокоп).
Начало на богослужението – 7:30 часа.
Възкресение Христово – Пасха
Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим ще отслужи празничната пасхална служба в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Гоце Делчев (Неврокоп).
Начало на богослужението – 22:45 часа на 11 април вечерта.
На 12 април 2026 г. ще бъде отслужена вечерня в Първия ден на Пасха (Второ Възкресение) в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Гоце Делчев (Неврокоп).
Начало на богослужението – 11:00 часа.
Кръстьо Шилев
Ето и пълната програма:
11 април 2026 г. (Велика събота)
Вечерня със св. Василиева литургия в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Гоце Делчев (Неврокоп).
Начало на богослужението – 7:30 часа.
Възкресение Христово – Пасха
Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим ще отслужи празничната пасхална служба в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Гоце Делчев (Неврокоп).
Начало на богослужението – 22:45 часа на 11 април вечерта.
На 12 април 2026 г. ще бъде отслужена вечерня в Първия ден на Пасха (Второ Възкресение) в катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Гоце Делчев (Неврокоп).
Начало на богослужението – 11:00 часа.
Добавени коментари
Ами сега?! публикува:
09 Април 2026 | 19:29
Ето на! Няма да има Благодатен огън. Вие що си имате "Жив огън" сте си добре. И владиката си е при вас... Блазе ви! Това си е истински Великден! С "Жив огън"!
Любопитен публикува:
08 Април 2026 | 16:50
Този дворец - фон на снимката, кой го обитава? Това ли е къщата на Иисус Христос? Бре, бре, бре-е-е, ама чудесии! Осветлението на свещи ли е ? Да не би да е осветен от "Живият огън" ? Направен е като по Библията - с много мерак и с малко пари! Дано да има надписи по вратите някой да не се обърка. А и близо му е на дядо владика до работното място, та да не му берем гайле! Иначе требе такси да си поръчва. Убавото си е убаво!
"Жив огън" ?!?!?! публикува:
08 Април 2026 | 16:24
А някой дали е виждал "Умрял огън" ? Тази статия владиката ли я кръсти така? Има издадена книга за така нареченият "Благодатен огън", а за "живият огън" не съм чувал. Ще питам дядо владиката.







