Тържествено откриха новата академичната 2025/2026 година в Югозападния университет

23 Септември 2025 | 14:41
0 коментара
Общество
Благоевград
Тържествено откриха новата академичната 2025/2026 година в Югозападния университет
Тържествено откриха новата академичната 2025/2026 година в Югозападния университет
 
Областният управител на област Благоевград Георги Динев и заместник областният управител Христо Ангелов бяха сред официалните гости на тържествената церемония по повод откриването на юбилейната 50-та академична година в Югозападния университет „Неофит Рилски“.

Преди церемонията по откриването г-н Динев и г-н Ангелов положиха цветя пред бюст-паметника на Неофит Рилски в двора на Първи учебен корпус.

???? В поздравителния  адрес до ректора на ЮЗУ „Неофит Рилски“ проф. д-р Николай Марин, областният управител изрази увереност, че традициите в университета, вече съобразени  с новите изисквания на времето, ще способстват българското висше образование да изпълнява достойно своята мисия – да превръща в практика достиженията на науката и да отстоява мястото на страната ни сред водещите общества в нашето съвремие. 

Сред официалните гости на церемонията бяха Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим, министърът на образованието и науката - Красимир Вълчев, кметът на Община Благоевград - Методи Байкушев, председателят на Общински съвет Благоевград - Антоанета Богданова, изпълнителният директор на Изпълнителна агенция “Медицински надзор” - Иванка Динева, началникът на РУО Благоевград - Ивайло Златанов, директорът на ОД МВР Благоевград - ст. комисар Даниел Димитров, областният управител на област Кюстеднил - инж. Методи Чимев, представители на държавни и общински институции.
Тържествено откриха новата академичната 2025/2026 година в Югозападния университет
Тържествено откриха новата академичната 2025/2026 година в Югозападния университет
Тържествено откриха новата академичната 2025/2026 година в Югозападния университет

Добавете Вашия коментар

TOP