Три европейски вицешампионски титли и един бронзов медал за каратеките от Сандански

18 Април 2019 | 10:30

С  22 държави и 1196 състезатели в курортния град Бар, Република Черна Гора, от 14 до 16 април 2019 година, се проведе 9-то Европейско първенство по карате и 9-та Европейска Кохай Купа на „Шотокан Карате-до на Обединените Нации” (SHOTOKAN KARATE-DO OF UNITED NATIONS.

Рано сутринта на 16 април 2019 година състезателите от Клуба за източни бойни изкуства (КИБИ) Спартак, гр. Сандански се завърнаха удовлетворени в родния град.

В рамките на разширения национален отбор на България, КИБИ Спартак  се представи с четирима състезатели:

Кандидат- майстора по карате и републикански шампион  –  Димитър Стоянов,възрас- това група  юноши старша, след оспорвана борба  стана Вицеевропейски  шампион в  спортна  дисциплина ДЖУ ИППОН КУМИТЕ, категория -75 кг.;

В Кохай купата  –  републиканската шампионка Лидия Златкова завоюва две вицешампионски титли в спортните дисциплини ДЖУ ИППОН КУМИТЕ  и  САНБОН КУМИТЕ,  възрастова група – деца старша;

Захара Сиракова, възрастова група мини кадети, спечели бронзов медал в спортна дисциплина КУМИТЕ, категория +49 кг.

Най-младият представител на КИБИ Спартак  -  Слави Сираков, възрастова група деца, се класира на 6-то място в спортна дисциплина КАТА.

Костадин Чепандов – треньор на санданските каратеки, беше в състава на поканената група български съдии.