Трансферна бомба: Цветан Соколов подписа с Дея

Истинска трансферна бомба във волейбола ни! Бившият капитан на националния отбор Цветан Соколов подсилва Дея за новия сезон.
36-годишният диагонал е предпочел бургаския тим пред отбори от Китай, Русия и Турция, от които е имал предложения да продължи богатата си с титли и отличия на клубно ниво кариера с италианския Тренто, турския Халбанк, руските Зенит Казан и Динамо Москва. Соколов има и бронзов медал за България от европейското първенство през 2009 година.
През изминалата кампания Соколов и Матей Казийски, с треньор Радостин Стойчев взеха бронзовите медали в шампионата на Турция с екипа на Халбанк.
Новината за привличането на Соколов потвърди собственикът и президент на "Дея Спорт" д-р Александър Маджуров.
"Да, подписахме с Цецо Соколов. Договорът е за една плюс 2 години. Постигнал е страшно много в чужбина, желанието му е да се прибере при семейството си в България. Избра Бургас, избра Дея, за което му благодарим", призна пред "24 часа" д-р Маджуров.
Той разкри още, че до края на месец май селекцията ще е напълно готова.
Водят се преговори с двама чужденци, както и с българи. От досегашния отбор на Дея остават близнаците Георги и Валентин Братоеви и няколко младоци от школата.
Треньорът Георги Димитров ще продължи и през следващия сезон.






