Традицията в Санданско отново оживя с ритуал по зарязване на лозята
13 Февруари 2026 | 18:23
0 коментара
Общество
Благоевград

Виното – то е традиция, поминък и гордост за нашия край!
Кметът на община Сандански -Атанас Стоянов заряза лозата с пожелание за здрава и благодатна година, изпълнена с берекет, пълни бъчви и радост за всички стопани.
Сред аромат на вино и надежда за богата реколта, земята отново ни напомни, че когато се грижим за нея с любов, тя ни се отблагодарява щедро.
Нека годината бъде здрава, гроздето сладко, а чашите – винаги пълни!
Кметът на община Сандански -Атанас Стоянов заряза лозата с пожелание за здрава и благодатна година, изпълнена с берекет, пълни бъчви и радост за всички стопани.
Сред аромат на вино и надежда за богата реколта, земята отново ни напомни, че когато се грижим за нея с любов, тя ни се отблагодарява щедро.
Нека годината бъде здрава, гроздето сладко, а чашите – винаги пълни!







