Традиционен курбан за здраве на Свети Дух в Банско
01 Юни 2026 | 20:07
3 коментара
Общество
Благоевград

В деня на християнския празник Свети Дух жителите на махала „Блатото“ приготвиха и раздадоха традиционен курбан за здраве.
На това свято място в миналото се е намирала стара православна църква, посветена на Светия Дух.
Свещеното предание е съхранено и до днес, а жителите на квартала ежегодно спазват традицията, като организират и раздават курбан за здраве и благоденствие.
Събитието бе уважено от кмета на Община Банско Стойчо Баненски и секретаря на общината Иван Докторов. Курбанът беше осветен от отец Димитър Бачев, който отправи молитва за здраве, мир и благополучие за всички присъстващи.
Добавени коментари
Искра публикува:
07 Юни 2026 | 23:08
Хубаво е да се почитат традициите. Така се пази културата на един народ.
Красимира публикува:
07 Юни 2026 | 12:47
Съхраняването на традициите е важна част от местната идентичност. Подобни събития обединяват хората и пазят жив духа на общността.
Елена публикува:
05 Юни 2026 | 10:59
В Банско си пазят традициите, но и гледат да са в крак с времето!












