Топ гимназията „Пейо Кр. Яворов“ в Гоце Делчев: учители и ученици с униформи впечатлиха министъра
10 Ноември 2025 | 22:32
2 коментара
Общество
Благоевград

Учителите и учениците от Професионалната гимназия по механизация на селското стопанство „Пейо Кр. Яворов“ в гр. Гоце Делчев впечатлиха министъра на образованието Красимир Вълчев със своя професионален и единен вид.
По време на посещението му преподавателите бяха облечени в нови униформи, а учениците също носеха своите, което придаде още по-организиран и представителен вид на училището. Министърът беше посрещнат с традиционна питка и икона на светите братя Кирил и Методий, поднесени от ученици в народни носии. Вълчев изрази задоволството си от това как училището поддържа високи стандарти в представянето както на преподаватели, така и на ученици, и посочи гимназията като пример за цяла България. Директорът на гимназията Ангел Живков обясни, че около 90% от учителите носят униформа всеки ден. Комплектът, включващ пола, панталон и сако, струва около 250 лева и се покрива от самите преподаватели.
Униформите допринасят за по-естетично излъчване и усещане за принадлежност към училището.
По-рано през деня министър Вълчев откри STEM център и две волейболни игрища в Неврокопската професионална гимназия „Димитър Талев“ в гр. Гоце Делчев.
По време на посещението му преподавателите бяха облечени в нови униформи, а учениците също носеха своите, което придаде още по-организиран и представителен вид на училището. Министърът беше посрещнат с традиционна питка и икона на светите братя Кирил и Методий, поднесени от ученици в народни носии. Вълчев изрази задоволството си от това как училището поддържа високи стандарти в представянето както на преподаватели, така и на ученици, и посочи гимназията като пример за цяла България. Директорът на гимназията Ангел Живков обясни, че около 90% от учителите носят униформа всеки ден. Комплектът, включващ пола, панталон и сако, струва около 250 лева и се покрива от самите преподаватели.
Униформите допринасят за по-естетично излъчване и усещане за принадлежност към училището.
По-рано през деня министър Вълчев откри STEM център и две волейболни игрища в Неврокопската професионална гимназия „Димитър Талев“ в гр. Гоце Делчев.
Добавени коментари
Чората публикува:
12 Ноември 2025 | 05:31
Евала на мутрата Ачо.Всички директори си ги сложи в малкия джоб.
адвокато публикува:
11 Ноември 2025 | 08:12
поздравления за екипа на ангел живков ето така се прави










