Тервел Пулев обра овациите на международния фестивал Сурва в Перник

Боксьорът Тервел Пулев и семейството му бяха част от атрактивния кукерски фестивал в Перник. Заедно със съпругата и двама от синовете му, дефилира по време на юбилейното изданание на "Сурва". Облечен като звънчар, бронзовият медалист от олимпиадата в Лондон през 2012 година, се включи в групата на село Богданов дол. Беше окичил с кожени колани най-тежките чанове на групата.
Облечена в литак в групата бе и съпругата му Диана, а двама от синовете му бяха звънчари като татко им. "Трябва да продължаваме да поддържаме българската традиция, българския дух и българската култура. Това ще стане като го предаваме на нашите деца, а го предаваме на нашите деца, когато самите ние го правим. Те гледат от нас и приемат това, което ние правим. От тях пък ще зависи да го предадат натам", заяви Пулев и подчерта, че се чувства уникално в костюма на сурвакар. "Чувството е наистина много зареждащо, много приповдигнато. Усеща се духът на фестивала, на нашите традиции".
Тервел Пулев даде заявка да участва и следващата година в Перник, предаде БНР.






