Тежка новогодишна нощ: Деца с тежки травми в „Пирогов“- едно падна от 7-ия етаж, друг ранено от пиратка
01 Януари 2026 | 13:11
1 коментара
Криминално
Благоевград

В болница „Н.И. Пирогов“ в София в новогодишната нощ бе регистриран голям брой пострадали, съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение. Общо 524 пациенти потърсили спешна помощ в спешното отделение през празничната вечер.
Сред тях е 15-годишно дете от Гоце Делчев, прието с травма на лицето и лявото око вследствие на неправилно боравене с пиротехнически средства. То е претърпяло операция в болницата.
Отделно, 14-годишен тийнейджър е приет с **тежка съчетана травма след падане от седмия етаж. Лекарите оказват необходимата помощ, като подробности за състоянието му все още не са изнесени.
Освен тях, в Пирогов е прието и 11-годишно дете от Плевен, което е получило неврологичен инцидент (исхемичен инсулт).
Медиците отбелязват, че до сутринта на 1 януари са прегледани 86 души – 62 възрастни и 24 деца, като основният поток пациенти е бил с травми от пиротехника и други инциденти, свързани с празненствата.
От „Пирогов“ призовават за по-голяма предпазливост при употребата на пиротехнически изделия, особено сред младите хора, за да се предотвратят подобни тежки случаи.
Добавени коментари
Настрадин Ходжа публикува:
01 Януари 2026 | 16:09
Помачето намерило, каквото е търсило! Друг път няма да гърми, а ще си наляга парцалите у дома и ще нагъва пръжки с боб...






