Таня Богомилова запали символично олимпийския огън в Благоевград

23 Юни 2025 | 12:56
0 коментара
Спорт
Благоевград
Таня Богомилова запали символично олимпийския огън в Благоевград
Таня Богомилова запали символично олимпийския огън и откри инициативата по повод отбелязването на Международния олимпийски ден в Благоевград.


Олимпийската шампионка от Сеул 1988 се включи във факелното бягане заедно с десетки студенти от специалностите „Физическо възпитание и спорт“ и „Спорт“ в Югозападния университет „Неофит Рилски“, преподаватели, ученици, спортисти и представители на спортни клубове от града.


Участниците получиха тениска с олимпийски символ и международен олимпийски сертификат, подписан от президента на Международния олимпийски комитет Томас Бах и председателя на Българския олимпийски комитет.


Сред присъстващите на спортното събитие бяха председателят на Общински съвет – Благоевград Антоанета Богданова и ректорът на ЮЗУ „Неофит Рилски“ проф. д-р Николай Марин.


Организатори на инициативата са Олимпийски клуб – Благоевград, Община Благоевград, преподаватели и студенти от ЮЗУ „Неофит Рилски“, със съдействието на Българския олимпийски комитет.


Международният олимпийски ден се отбелязва по решение на Международния олимпийски комитет от 1948 г., а от 1987 г. – с организирани прояви, насочени към популяризиране на спорта и олимпийското движение.
Таня Богомилова запали символично олимпийския огън в Благоевград
Таня Богомилова запали символично олимпийския огън в Благоевград
Таня Богомилова запали символично олимпийския огън в Благоевград

Добавете Вашия коментар

TOP