
От Батак съм, чичо. Знаеш ли Батак? Годишнина от най-страшното клане в българската история
- 05 Май 2022 | 11:55
- 4 коментара
От Батак съм, чичо. Знаеш ли Батак?
Хе, там зад горите... много е далече,
нямам татко, майка: ази съм сирак,
и треперя малко, зима дойде вече.
Ти Батак не си чул, а аз съм оттам:
помня го клането и страшно...






