Събор на енергийното изцеление в Петрич

Международен енергиен събор се провежда в Петрич. Участват лектори, учители и специалисти в областта на енергиите, посещават се места със силна енергия. Съборът се организира за втора година от биотерапевта Славко Матанович. Лекциите се провеждат в зала "Арена" в южния град.
В програмата е предвидено посещение в параклис „Света Богородица“, храм „Света Петка“ в Рупите, построен от Ванга, а също и в къщата на петричката пророчица.
Общинарите в Петрич са подсигурили леглова база. Подготвена е и реорганизация на движението около местата на провеждане на събора. Цели се събиране на едно място хора, които се интересуват от духовност, енергия, личностно развитие и израстване, хора, които търсят осъзнатост и подобряване на здравето. Ще има безплатни сутрешни практики на три силно енергийни места в Петричко - в село Рупите, параклис „Света Богородица“ в местността Кожух, а също и манастира „Свети Георги“ в село Чурилово.
Припомняме, че миналата година от Неврокопска митрополия призоваха общинското ръководство и институции, обществеността, вярващия клир и народ както на Петрич, така и на цялата страна, да не участват в това пагубно събитие. "Лечителите“, които заляха обществото ни през 90 –те години на XX век, сега отново се опитват да се афишират, този път като биотерапевти. Те си служат с термините „вяра, молитва, Бог“, но нямат нищо общо със здравото учение и духовност на православната вяра. Ние всички станахме свидетели на пагубните последствия за телесното и духовно здраве на онези, които прибягваха до този тип „лечение", посочиха тогава от митрополията.






