СУ Св. Св. Кирил и Методий град Якоруда отбелязва 150 години от Априлското въстание
18 Април 2026 | 11:28
6 коментара
Общество
Благоевград

СУ " Св. Св. Кирил и Методий" отбелязва 150 години от Априлското въстание с поредица от инициативи, посветени на паметта и подвига на априлци.
На 17.04 .2026 г. се проведе открит интердисциплинарен урок, посветен на 150 г. Априлското въстание, под надслов „Как една искра променя света“.
Учителите, подготвили урока са: старши учител г-жа Ботушанова –класен ръководел на II а клас,
г-жа Даяна Гръкова – учител по история и цивилизация и
старши учител г-н Мехмед Кунгьов – учител по химия и ООС и физика и астрономия.
Сред гостите на събитието бяха директора на училището, учители и родители. Специален гост бе представител на Българската армия – родител на ученичка от II клас, които с присъствието си подкрепиха инициативата.
В урока участваха ученици от начален и гимназиален етап - II, VIII, IX и X клас , които чрез съвместна работа представиха знания и умения, свързани с темата.
Съчетани бяха елементи от история, български език, STEM обучение, както съвременни и иновативни педагогически подходи.
В рамките на подтемата урока ,,От сътворението на света до Априлското въстание" бяха представени практически дейности и опити " Големият взрив" и ,,Първа пушка- избухването", рецитиране на стихотворението „Възпоменание от Батак“, както и музикално изпълнение – кулминационен, емоционален момент с песента „Кой уши байряка“ в изпълнение на учениците от II клас и ученичка от VIII клас.
Урокът включваше и съвместна групова работа, при която учениците представиха своите продукти и запечатаха с восък странички от „Книгата на светлината" на II "a“ клас, изработени съвместно с учениците от гимназиален етап.
В урока се демонстрира родолюбие и патриотизъм.
В нашето училище се насърчава прилагане на уменията на XXI век, учениците да развиват критично мислене, решаване на проблеми, креативност и иновативност, работа в екип, комуникация и дигитална грамотност
На 17.04 .2026 г. се проведе открит интердисциплинарен урок, посветен на 150 г. Априлското въстание, под надслов „Как една искра променя света“.
Учителите, подготвили урока са: старши учител г-жа Ботушанова –класен ръководел на II а клас,
г-жа Даяна Гръкова – учител по история и цивилизация и
старши учител г-н Мехмед Кунгьов – учител по химия и ООС и физика и астрономия.
Сред гостите на събитието бяха директора на училището, учители и родители. Специален гост бе представител на Българската армия – родител на ученичка от II клас, които с присъствието си подкрепиха инициативата.
В урока участваха ученици от начален и гимназиален етап - II, VIII, IX и X клас , които чрез съвместна работа представиха знания и умения, свързани с темата.
Съчетани бяха елементи от история, български език, STEM обучение, както съвременни и иновативни педагогически подходи.
В рамките на подтемата урока ,,От сътворението на света до Априлското въстание" бяха представени практически дейности и опити " Големият взрив" и ,,Първа пушка- избухването", рецитиране на стихотворението „Възпоменание от Батак“, както и музикално изпълнение – кулминационен, емоционален момент с песента „Кой уши байряка“ в изпълнение на учениците от II клас и ученичка от VIII клас.
Урокът включваше и съвместна групова работа, при която учениците представиха своите продукти и запечатаха с восък странички от „Книгата на светлината" на II "a“ клас, изработени съвместно с учениците от гимназиален етап.
В урока се демонстрира родолюбие и патриотизъм.
В нашето училище се насърчава прилагане на уменията на XXI век, учениците да развиват критично мислене, решаване на проблеми, креативност и иновативност, работа в екип, комуникация и дигитална грамотност
Добавени коментари
Хъйрола публикува:
10 Май 2026 | 22:50
Бившата ми жена беше любовница на Кафелов. Момичето е от Кафелов. Цяла община и цяла Якоруда знае. Тя е известна мъжемелачка и спермоядка.
Прогресивна Якоруда публикува:
02 Май 2026 | 16:26
Беди купи на Уснинчо камионче и багерче. Построи вила- къща на Трещеник. Уреди снаха си на работа. Сина си чрез дпс също. Карафеиз за 20 години се уяде и преяде с власт, изкупува гъби и държи магазинче за Хората, също като магазинчета на Шиши. Магда играе умряла лисица. Мъжа и е стар плешив и потънал в дългове неудачник . Но е известен наркодилър и наркоман. За Марио Асьов каквото и да кажем ще бъде малко. Крадец на трупчета, без образование и грам потенциал и нула грамотност . Отвориха фирми с Киро и Тошко за да крадат и източват средства от проекти. Айша Хаджиалиш е прочута мастия и при Кафелов и сега при Драго . Изпечена дърта пачавра. Хърльовите педерасти изкупиха Белмекен, Сирачките Пудели направиха състояние и станаха бизнесмени благодарение на ДПС и ШИШИ. Зоя Месьова и Тошко Месьов и Киро Стефанов отвориха фирми близки и свързани с Шишкото и ДПС. Питам : това ли са хората с мозък и интелект в Якоруда ? Тези ли са най кадърни ? Само те ли заслужават цял живот да ни управляват ? Това не им е бащиния. Това Статукво е срам и позор. Впили са се във властта като пиявици. Кърлежи свикнали само да смучат. Те ви държат в будна кома . А те си крадат вече 20 години. Краят им е близо. Хората ги разбраха. Якоруда се събуди.
Лютви Хаджиалиш и Сабиенце публикува:
01 Май 2026 | 20:01
Тези на снимката са пътници. Заминават си. ДПС е един порочен омагьосан обръч от фирми доилки на държавата. Секта. Зомбита на Шиши. Промити мозъци. Някой властолюбци са вече 20 години във властта. Кмета е кьорав. Той и Поп Кръстьо си взимат техният пай и не ги интересува нищо друго. ТЕЗИ ДЕРИБЕИ БЕДИ И КАРАФЕИЗ И МАГДА ЩЕ МУ ИЗЯДАТ ГЛАВАТА. Ще ги сменим с авторитетни, честни, неопетнени лица , които са уважавани от обществото в града.
Прогресивна Якоруда публикува:
01 Май 2026 | 17:42
В Община, Полиция, Горско, Социално ,Бюро по труда и Поземлена комисия предстоят проверки по сигнали на граждани. Служители на Сметна палата и КПКОНПИ ще осветлят схемите на властта и статуквото. Ще има задържани и арестувани .Очаквайте подробности.
Поп Кръстьо публикува:
22 Април 2026 | 11:32
Ей с вазелинче по не боли . Така вика Аска.
Лютви Хаджиалиш публикува:
20 Април 2026 | 16:58
Сбогом Шиши и Боко. Сбогом и на Ревански и Вакльов. Хранилката свърши. Вие сте политически трупове и мъжки проститутки. Минало. Не го очаквахте нали ? Боли . Нека да боли. И ще сърби . Приключени сте. Ами сега. Обратно в нафталина.






