Студентите излизат на протест
24 Юли 2025 | 11:28
0 коментара
Общество
България

Студенти излизат на протест пред сградата на Народното събрание днес, където на второ четене ще се обсъждат промените в Закона за висшето образование.
Причината - скокът на студентските такси за платено обучение през следващата академична година.
Според организаторите все още има риск студентите в платена форма да прекъснат обучението си, а броят на кандидатстващите в университетите да спадне.
От Министерството на образованието и науката обосновават увеличението с по-високата субсидия, която държавата е започнала да изплаща за студентите по държавна поръчка.
Източник: NOVA






