Стартира делото за кражба на коне от разложкото село Баня
07 Ноември 2025 | 18:03
5 коментара
Криминално
България

Делото за кражбата на два коня от село Баня тръгна в Районен съд – Разлог
Днес в Районен съд – Разлог с председател съдия Давид Сукалински се проведе разпоредително заседание по делото срещу двамата мъже, обвинени в кражба на два коня от село Баня Марио Говедаров и Николай Неофитов, съобщава репортер на Pirinsko.com.
Делото се води под надзора на прокурор Мирослав Каназирев. Обвиняемият Марио Говедаров бе защитаван от адвокат Иван Димитров, а Николай Неофитов от адвокат Емил Ядков. След като съдът даде ход на делото, адвокат Иван Димитров поиска от съда и прокуратурата да се пристъпи към сключване на споразумение, по силата на което двамата подсъдими да се признаят за виновни. Прокуратурата и съдът изразиха готовност за това, тъй като предложеното споразумение удовлетворяваше изискванията на закона и предвиждаше признание на вината от страна на обвиняемите.
До споразумение обаче не се стигна, тъй като адвокат Емил Ядков отказа неговият клиент Николай Неофитов да се признае за виновен, като изложи мотиви в защита на позицията му. След провала на преговорите за споразумение, адвокат Димитров направи искане за промяна на мярката за неотклонение на своя подзащитен Марио Говедаров, от „задържане под стража“ в по-лека. Съдия Давид Сукалински уважи искането и постанови домашен арест. Пред съда бе представен документ удостоверяващ, че от името на Марио Говедаров е изплатена сумата от 5000 лева за обезщетяване на собственика на откраднатите коне.
За следващото заседание, насрочено за 5 януари 2026 г., са призовани за разпит полицейските служители, участвали в разкриването на престъплението.
Припомняме, че на 29 декември 2024 г. след оперативна информация за кражба на два коня в РУ-Разлог бе проведена полицейска операция, след което бяха задържани двамата мъже заловени на място, където Марио Говедаров е светил с фенерче, а Николай Неофитов заклал конете. Цивилни полицаи бяха обградили незаконната кланница, която се намира в малка горичка в местността "Полето", до бившия завод за целулоза и хартия край Разлог.
Образувано е друго досъдебно производство в отделно дело, в което разследващите са събрали доказателства за разскриване на кражбите на коне от разложките околия.
Кои са крадците на коне в разложко?
Кой е колял с балтия и нож конете?
Кой е купувал и продавал конска луканка в Симитли и Благоевград?
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!
Днес в Районен съд – Разлог с председател съдия Давид Сукалински се проведе разпоредително заседание по делото срещу двамата мъже, обвинени в кражба на два коня от село Баня Марио Говедаров и Николай Неофитов, съобщава репортер на Pirinsko.com.
Делото се води под надзора на прокурор Мирослав Каназирев. Обвиняемият Марио Говедаров бе защитаван от адвокат Иван Димитров, а Николай Неофитов от адвокат Емил Ядков. След като съдът даде ход на делото, адвокат Иван Димитров поиска от съда и прокуратурата да се пристъпи към сключване на споразумение, по силата на което двамата подсъдими да се признаят за виновни. Прокуратурата и съдът изразиха готовност за това, тъй като предложеното споразумение удовлетворяваше изискванията на закона и предвиждаше признание на вината от страна на обвиняемите.
До споразумение обаче не се стигна, тъй като адвокат Емил Ядков отказа неговият клиент Николай Неофитов да се признае за виновен, като изложи мотиви в защита на позицията му. След провала на преговорите за споразумение, адвокат Димитров направи искане за промяна на мярката за неотклонение на своя подзащитен Марио Говедаров, от „задържане под стража“ в по-лека. Съдия Давид Сукалински уважи искането и постанови домашен арест. Пред съда бе представен документ удостоверяващ, че от името на Марио Говедаров е изплатена сумата от 5000 лева за обезщетяване на собственика на откраднатите коне.
За следващото заседание, насрочено за 5 януари 2026 г., са призовани за разпит полицейските служители, участвали в разкриването на престъплението.
Припомняме, че на 29 декември 2024 г. след оперативна информация за кражба на два коня в РУ-Разлог бе проведена полицейска операция, след което бяха задържани двамата мъже заловени на място, където Марио Говедаров е светил с фенерче, а Николай Неофитов заклал конете. Цивилни полицаи бяха обградили незаконната кланница, която се намира в малка горичка в местността "Полето", до бившия завод за целулоза и хартия край Разлог.
Образувано е друго досъдебно производство в отделно дело, в което разследващите са събрали доказателства за разскриване на кражбите на коне от разложките околия.
Кои са крадците на коне в разложко?
Кой е колял с балтия и нож конете?
Кой е купувал и продавал конска луканка в Симитли и Благоевград?
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!
Добавени коментари
мито публикува:
08 Ноември 2025 | 18:11
масларе продава конска луканка ама и на асен цуцуманов полицая и баща му продава конска луканка незаконни кланици незаконни колбасарници е това е българия това е разлог с покровителството на герб
ДИНЕ публикува:
08 Ноември 2025 | 09:45
МАСЛАРЕ ПРОДАДЕ ВСИЧКО НА ЛУКАНКА ПО СИМИТЛИ И БЛАГОЕВГРАД
Иван Петров публикува:
08 Ноември 2025 | 07:21
И от село долно драглище открадаха но затова несе говори
До публикува:
07 Ноември 2025 | 21:04
Тоя Димитър Съботана със Любослав Влахов и Георги Ризов и те крадът прасета коне агнета от село голюшево иот марикостеново прасето на гафчо откраднаха от Сандански и полицията от Сандански ги прекрива
обс публикува:
07 Ноември 2025 | 18:09
каквито разбойниците такива и защитниците,покрий та плачи







