"Стани, стани Нине, Нине господине": Коледари налазиха общината в Разлог

23 Декември 2025 | 12:08
5 коментара
Култура
Благоевград
Стани, стани Нине, Нине господине: Коледари налазиха общината в Разлог
„Стани, стани Нине, Нине господине, че ти идат добри гости – гости коледари!“
Днес ученици от ОУ „Никола Парапунов“, преоблечени като коледари, внесоха коледен дух в сградата на Общинска администрация, гр.Разлог.
С песни, благословии и традиционния поздрав „Да бъде!“, те отправиха своите наричания за здраве и благоденствие през идната година.
Малките коледари бяха посрещнати от кмета Красимир Герчев, който с усмивка и благодарност прие добрите гости. По стара българска традиция той закачи на всяка гега геврек (кравай) и пожела на децата и техните учители светли празници, изпълнени с обич, топлина и надежда.
Гегата е неотменна част от коледарската премяна – тя символизира мъжката сила. Геврекът (краваят), който се поставя върху нея, е дар от стопанина и носи дълбока символика – кръглата му форма олицетворява вечния кръговрат на живота, слънцето и изобилието, а самият жест е пожелание за плодородие, берекет и сплотеност в дома.
Инициативата донесе много усмивки и празнично настроение, напомняйки ни за красотата на българските традиции.
Стани, стани Нине, Нине господине: Коледари налазиха общината в Разлог
Стани, стани Нине, Нине господине: Коледари налазиха общината в Разлог
Стани, стани Нине, Нине господине: Коледари налазиха общината в Разлог
Стани, стани Нине, Нине господине: Коледари налазиха общината в Разлог
Стани, стани Нине, Нине господине: Коледари налазиха общината в Разлог

Добавени коментари

Драглище публикува:
23 Декември 2025 | 15:06
Парите са преведени през последните 15 години от банка на улица Шейново в Разлог има изнасяни в чанти в нашето село са изписани над ПЕТ милиона
Драглище публикува:
23 Декември 2025 | 15:03
Абе Герчооглу не се крии зад децата ами излези пред жителите на община Разлог и обясни че с Любен Татарски досега община Разлог е превела на фирмата на Георги Фарфаров около 200 000 000 милиона лева и с тия милиони какво е НАЯВЕ
Кво става бе публикува:
23 Декември 2025 | 13:15
Краселата само с деца се снима да не е сменил душата
Ай публикува:
23 Декември 2025 | 13:08
Краси дано Следващите снимки са от килия в Централния софийски затвор
Гражданите публикува:
23 Декември 2025 | 12:52
Ударете набийте го с гегите тоя маскара

Добавете Вашия коментар

TOP