Спортист Падеш вкара 4-ри на Ветрен Полена

15 Март 2021 | 09:09

Отборът на Спортист Падеш постигна убедителна победа с 4:0 над седмия във временното класиране, Ветрен Полена в среща от поредния кръг на Б ОФГ Благоевград -Зона Струма 1.

До почивката резултата бе 1:0 с ранно попадения на Иван Дамянов. Домакините имаха инициативата, но бавното темпо и защитната тактика от гостите, почти "приспа" играчите на Падеш.

През второто полувреме, "спортистите" вдигнаха темпото с флангови атаки и комбинации на скорост, където особено деен по десния фланг бе, Миро Марчев, асистирал и за трите попадения. Голмайстора Асен Зикатанов, показа класа пред гола, отбеляза два, (пропусна два! ) и вече е с 12 гола в първенаството. Дебютен гол в официален мач вкара шестнайсетгодишният, Денис Петкашев, след красиво попадение.

Отлични изяви имаха всички, които започнаха титуляри, както и появилите се след почивката момчета. Отборът на Полена погледна към врата на домакините към края на мача, като влезлия Веско Топузов-Кмета на Полена, имаше малшанса да удари напречната греда след майсторски изпълнен пряк свободен удар.

В коректен мач с превъзходство над своя съперник, Спортист Падеш, напълно заслужи 3т в актива и е водач в класиране с 33т.Пирин спорт