Спортист 1959 с първа загуба за годината! Места Хаджидимово с убедителна победа в Банско

15 Април 2024 | 09:36
Благоевград

ФК Струма 1948 Марикостиново победи с 3:2 Спортист 1959 Падеш в среща от 18-ия кръг на Б ОГ Благоевград -Зона Струма 1. Това бе и първо поражение за Спортист за тази календарна година,като лидерът в групата имаше само победи във футболната пролет.

Футболистите на Спортист 1959 водеха в резултата до 80-тата минута с 2:1,но допуснаха обрат в заключителните минути.Головете за гостите вкараха Веселин Стойков и Георги Бойчев. Отборът на Спортист по различни причини имаше само един резервен състезател, а срещата в Марикостиново се игра при голяма жега.

В следващия кръг Спортист 1959 приема Спортист -Струма, а Струма 1948 ще гостува на ФК Градешница.

Отборът на Места Хаджидимово победи като гост с 5:1 втория отбор на Банско. Срещата бе от 21-ия кръг на Б ОГ Благоевград - Зона Места. Победата на стадион "Свети Петър" бе под № 15 за отбора от Хаджидимово.

С хеттрик за победителите се отличи Стефан Терзиев , едно попадение добави Ряхов, а футболист на домакините си вкара и автогол. Гостите поведоха с 2:0 още до 10-тата минута и на практика решиха мача.

В следващия кръг Места ще бъде домакин на втория отбор на Пирин Разлог, а Банско -2 ще гостува на Планинец Годлево.Пирин спорт