„Спортика“ направи нулево равенство срещу вицешампиона на Казахстан

10 Септември 2015 | 10:00
Спортика  направи нулево равенство срещу вицешампиона на Казахстан

Благоевградският женски футболен отбор „Спортика“ завърши наравно 0:0 в контролна футболна среща с вицешампиона на Казахстан. Двубоят между благоевградския отбор и „Баръйш“ се игра в две полувремена по 35 минути на стадион „Свети Петър“ в Банско.

Мачът започна веднага след тренировката на местния ПФК „Банско“ и повечето от футболистите и треньорите на отбора изгледаха с любопитство първото полувреме. Въпреки че наставникът на „Спортика“ Радослав Креснички заложи на повечето от резервните състезателки, момичетата от Благоевград бяха абсолютно равностойни и, особено през първото полувреме, създадоха чисти голови положения.

Вицешампионът на Казахстан е на подготвителен лагер в Банско, който ще продължи общо 18 дни. Очаква се в рамките на този лагер да бъде уредена още една контрола за „Баръйш“.

За „Спортика“ предстои в събота гостуване на „Екомет“ в Пловдив. Припомняме, че в първия кръг момичетата от Благоевград разгромиха новака „Бургус лейдис“ с 6:2.

Автор: Стефан Дамянов