София Балкан завърши шампионата по баскетбол на колички без загуба

10 Октомври 2016 | 08:52

София Балкан завърши без загуба Първото Държавно първенство по баскетбол на колички. В последния си мач в третия кръг, игран в Бургас, столичани надиграха Варна 2010 с 46:36.

Както всеки двубой между двата тима, и този беше много интересен. Варненци започнаха много добре и на почивката имаха крехък аванс. През второто полувреме играчите, водени от проф. Кръстю Църов, подобриха играта си в защита и обърнаха резултата, за да запишат шестата си победа в шампионата.

Ивайло Петров вкара 17 точки за победителите, Николай Ваклинов добави 10 точки, а Юлиян Митов – 7.

За варненци над всички бе капитанът Мартин Иванов. Той вкара 26 от точките за своя отбор.

Утре шампионатът приключва с мача между домакина Джавелин и Варна 2010. Срещата е от 11 часа в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас. В 12:30 е церемонията по награждаване на участниците в първенството.