Сметната палата проверява бонусите на персонала в 7 СОУ в Благоевград

30 Декември 2025 | 14:37
3 коментара
Бизнес
Благоевград
Сметната палата проверява бонусите на персонала в 7 СОУ в Благоевград

Сметната палата въвежда нов ключов акцент в одитната си дейност за 2026 г. – проверки на допълнителното материално стимулиране (ДМС) в държавни и общински структури, включително училища.

Решението е част от Програмата за одитна дейност за 2026 г., приета на 17 декември 2025 г. Одитите ще проследяват дали при определянето на бонусите са спазени:

  • изискванията на закона,

  • вътрешните правила,

  • принципът за адекватност и обоснованост на размера на ДМС.

Сред образователните институции, които ще бъдат обект на проверка, е СУ „Кузман Шапкарев“ (7 СОУ) – Благоевград. Училището е включено в група от седем училища в Южна България, където ще бъде извършен одит на законосъобразността на допълнителното материално стимулиране.

Другите училища в списъка са:

  • Шесто ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ – Кюстендил

  • СУ „Патриарх Евтимий“ – Пловдив

  • ЕГ „Бертолт Брехт“ – Пазарджик

  • СУ „Иван Вазов“ – Стара Загора

  • ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Хасково

  • СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Бургас

  • ПГПЗЕ „Захарий Стоянов“ – Сливен

Добавени коментари

Пенка Рангелова публикува:
05 Януари 2026 | 01:57
Да се провери и ПГХВТ "проф. д-р Г.Павлов"
Николова публикува:
04 Януари 2026 | 10:24
Директорката Л. Стоянова купи два апартамента в София на децата си за 500 000 лв. по документи. А колко ли струват ?
Бонка публикува:
31 Декември 2025 | 11:08
Смешни и! До училищата ли опряха? А бонусите в съдебната система, министерствата, комисиите?

Добавете Вашия коментар

TOP