След скандала: Стоил Цицелков хвърля оставка

20 Февруари 2026 | 11:02
0 коментара
Политика
България
След скандала: Стоил Цицелков хвърля оставка

Служебният вицепремиер за честни избори Стоил Цицелков ще подаде оставка, това обяви самият той на извънреден брифинг в Министерския съвет.

 

Вчера служебното правителство положи клетва пред Народното събрание и официално встъпи в длъжност, а на церемония в Министерския съвет се състоя предаването на властта между стария и новия кабинет. Още в първите часове след смяната обаче възникна напрежение около вицепремиера Цицелков, след като представители на част от досегашното управляващо мнозинство отправиха обвинения, че той е обект на забрана от страна на Европейската комисия именно по ресора му.

„Атаките срещу моя професионализъм са напълно безпочвени. Честните избори са основен приоритет на служебния кабинет. Опазването на вота е моя кауза номер едно“, заяви Цицелков.

 

Той отхвърли всички обвинения и изнесени в медиите информации, както и обвиненията, които ИТН прочетоха с декларация от парламентарната трибуна тази сутрин. Цицелков заяви, че ще съди всеки, опетнил името му.

Добавете Вашия коментар

TOP