След 33 години на поста: Директорът на Земеделската гимназия в Сандански Емил Терзийски излезе в заслужен отдих

19 Май 2026 | 17:34
0 коментара
Общество
Благоевград
След 33 години на поста: Директорът на Земеделската гимназия в Сандански Емил Терзийски излезе в заслужен отдих

След 41 години педагогически стаж, отдаден на гимназията, която ръководи, напусна по своя воля. Подал е заявление за прекратяване на договора, считано от 24 май. Това обяви Емил Терзийски - директор на Земеделската гимназия в Сандански.

"Само ден, след като придобих право на пенсия, за осигурителен стаж и възраст, подадох заявлението си. Зради абитуриентите си взех три дни платен отпуск, за да бъда с тях на 23 май и след тази дата, ще се отдам на грижи към семейството и личния си живот. Тръгвам си , без да се възползвам от двумесечното предизвестие, което ми се полага по Кодекса на труда", подчерта Терзийски. 

"Защото винаги съм го казвал, правил в продължение на 33 години с моя персонал и заявявал публично, че когато човек навърши пенсионна възраст трябва веднага да се отегля по един достоен начин. Няма незаменими хора, има млади, които чакат да започнат работа. Защото не искам друг да ми определя бъдещето и да ми се връчва предизвестие от началника, който да се чуди кога да ми го връчи и на кого да угоди. На кмет ли, на депутати ли, или пък на някой друг. Единият да казва колко съм "велик" и да остана, а другия да казва тоя трябва да се махне, стига му толкова. Защото много са примерите, при които се постъпва точно по този начин", каза Емил Терзийски, който през годините беше и общински съветник в Сандански.

"Оставям Земеделската професионална гимназия в ръцете на един чудесен колектив с прекрасни ученици като Център за високи постижения в професионалното образование и обучение! С модерна и развиваща се среда за обучение и възпитание- сертифицирани учебен хотел и винарна, мандра, оранжерия, лаборатории, възстановителен СПА и фитнес център, STEM център , реновирано общежитие , голям авто парк. Искам да благодаря на първо място на моето семейство, което винаги ме е подкрепяло и вярвало в мен! Благодаря на учители, служители и работници, с които съм работил през всичките тези години и сме били заедно и в трудни и в хубави моменти! Благодаря на хилядите възпитаници, с които заедно променяхме облика на Земеделската гимназия! Благодаря на двойно повечето родители за добрите взаимоотношения и разбирателство! Благодаря на работещите в Министерствата на образованието и земеделието, в РУО-Благоевград, в община Сандански, на нашите партньори от бизнеса, без които промяната не би била възможна!
Благодаря! За мен беше чест да съм директор на Земеделската професионална гимназия", отчете се Терзийски.

Добавете Вашия коментар

TOP