СКХГ „Банско“ с медали и силно представяне на международния турнир „Диляна Прима“ в Пазарджик
12 Май 2026 | 14:12
4 коментара
Общество
Благоевград

БЛЯСЪК И МЕДАЛИ ЗА СКХГ „БАНСКО“ НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ПОДИУМ В ПАЗАРДЖИК
Децата от Спортен клуб по художествена гимнастика „Банско“ се представиха достойно на международния турнир „Диляна Прима“, който се проведе в град Пазарджик на 9 и 10 май.
С много труд, талант и усмивки малките гимнастички демонстрираха отлична подготовка както в индивидуалните си съчетания, така и в ансамбловите изпълнения.
Златни медалистки:
Елица Джолева
Калина Манджукова
Сребърни медалистки:
Симона Иванова
Ивайла Власева
Бронзови отличия завоюваха:
Мила Мацурева
Ния Ирманова
Красимира Котиркова
Надежда Юнчова
Елена Котиркова
Дианна Падарева
Йорданка Ковачева
Достойно представяне и класиране в челната шестица:
Никол Ергина – 4-то място в многобоя, 5-то място без уред и 6-то място на въже.
Катерина Пишарова – 4-то място в многобоя, 4-то място без уред и 5-то място на въже.
Никол Ангелова – 4-то място в многобоя.
Алиса Хайруллина – 5-то място без уред.
Успешното представяне на международния турнир е заслужено признание за труда на гимнастичките и целия треньорски екип. Клубът продължава своята подготовка с амбиция за нови постижения, затвърждавайки името на Банско като школа за бъдещи шампиони.
Децата от Спортен клуб по художествена гимнастика „Банско“ се представиха достойно на международния турнир „Диляна Прима“, който се проведе в град Пазарджик на 9 и 10 май.
С много труд, талант и усмивки малките гимнастички демонстрираха отлична подготовка както в индивидуалните си съчетания, така и в ансамбловите изпълнения.
Златни медалистки:
Елица Джолева
Калина Манджукова
Сребърни медалистки:
Симона Иванова
Ивайла Власева
Бронзови отличия завоюваха:
Мила Мацурева
Ния Ирманова
Красимира Котиркова
Надежда Юнчова
Елена Котиркова
Дианна Падарева
Йорданка Ковачева
Достойно представяне и класиране в челната шестица:
Никол Ергина – 4-то място в многобоя, 5-то място без уред и 6-то място на въже.
Катерина Пишарова – 4-то място в многобоя, 4-то място без уред и 5-то място на въже.
Никол Ангелова – 4-то място в многобоя.
Алиса Хайруллина – 5-то място без уред.
Успешното представяне на международния турнир е заслужено признание за труда на гимнастичките и целия треньорски екип. Клубът продължава своята подготовка с амбиция за нови постижения, затвърждавайки името на Банско като школа за бъдещи шампиони.
Добавени коментари
Милена публикува:
18 Май 2026 | 00:23
Поздравления за СКХГ „Банско“ за отличното представяне и спечелените медали – заслужен резултат от упорит труд, талант и последователна подготовка.
Красимира публикува:
17 Май 2026 | 11:12
Силното представяне на международни турнири показва добро ниво на подготовка и талант. Такива успехи мотивират още повече деца да се занимават със спорт.
Ива публикува:
17 Май 2026 | 09:00
Браво на децата! Чудесни са!
Ася публикува:
13 Май 2026 | 14:16
Браво! Още много успехи!








