Шофьор от градския транспорт падна от автобус при оглед на климатик в Благоевград
11 Май 2026 | 20:33
0 коментара
Общество
Благоевград

56-годишен шофьор от градския транспорт пострада при трудова злополука в Благоевград.
Инцидентът е станал днес по обяд в базата в жк „Еленово“.
По първоначална информация мъжът се качил върху автобус, за да извърши оглед на климатика, но се подхлъзнал и паднал на земята. Веднага след инцидента е подаден сигнал на телефон 112, а на място са пристигнали екипи на Спешна помощ и полицията.
Пострадалият е транспортиран в МБАЛ – Благоевград със съмнения за фрактури на крайниците. След извършените медицински изследвания е установено, че има счупвания на петата, китката и прешлен. Мъжът е настанен за лечение в отделението по ортопедия.
Инцидентът е станал днес по обяд в базата в жк „Еленово“.
По първоначална информация мъжът се качил върху автобус, за да извърши оглед на климатика, но се подхлъзнал и паднал на земята. Веднага след инцидента е подаден сигнал на телефон 112, а на място са пристигнали екипи на Спешна помощ и полицията.
Пострадалият е транспортиран в МБАЛ – Благоевград със съмнения за фрактури на крайниците. След извършените медицински изследвания е установено, че има счупвания на петата, китката и прешлен. Мъжът е настанен за лечение в отделението по ортопедия.
За случая е уведомена Инспекцията по труда. По инцидента се извършва проверка.






