Шефът на РЗИ д-р Калоян Калоянов: Няма санкционирани за райски газ, трябва да ги хванем, докато го вдишват
07 Март 2025 | 10:27
3 коментара
Общество
Благоевград

Факт е, че децата не пушат конвенционални цигари, а вейповете ги правят неадекватни, комбинацията с алкохол може да е смъртоносна
Преди седмица в изказване от парламентарната трибуна народният представител Цвета Рангелова цитира справка за проверките за разпространение на райски газ през 2024 г., направени от РЗИ – Благоевград, и изрази възмущението си, че при направени 583 няма нито едно констатирано нарушение. Риторичният й въпрос „Кой защитава търговците, които тровят децата с райски газ и наркотици“ провокира директора на Регионалната здравна инспекция – Благоевград д-р Калоян Калоянов, който пред „Струма“ изрази категоричното си несъгласие с интерпретацията на данните.
„Няма санкционирани лица за райски газ, защото в момента на проверката трябва някой да го вдишва. Отделно, за да го констатираме като райски газ, трява да го докажем на момента, иначе се намесват адвокати, които оспорват констатираното. Имам предвид, че на кутията или флакона трябва да пише, че е райски газ, но обикновено там са изписани търговски наименования, например че се използва в хранително-вкусовата промишленост. За да се установи по безспорен начин наличието на упойващи вещества, трябва да се направи анализ, а това няма как да стане в полунощ или в 1 ч. през нощта по време на проверката. Проблемът е в това, че в момента на проверката трябва да се хване лицето, което вдишва или продава. /Струма бг
Преди седмица в изказване от парламентарната трибуна народният представител Цвета Рангелова цитира справка за проверките за разпространение на райски газ през 2024 г., направени от РЗИ – Благоевград, и изрази възмущението си, че при направени 583 няма нито едно констатирано нарушение. Риторичният й въпрос „Кой защитава търговците, които тровят децата с райски газ и наркотици“ провокира директора на Регионалната здравна инспекция – Благоевград д-р Калоян Калоянов, който пред „Струма“ изрази категоричното си несъгласие с интерпретацията на данните.
„Няма санкционирани лица за райски газ, защото в момента на проверката трябва някой да го вдишва. Отделно, за да го констатираме като райски газ, трява да го докажем на момента, иначе се намесват адвокати, които оспорват констатираното. Имам предвид, че на кутията или флакона трябва да пише, че е райски газ, но обикновено там са изписани търговски наименования, например че се използва в хранително-вкусовата промишленост. За да се установи по безспорен начин наличието на упойващи вещества, трябва да се направи анализ, а това няма как да стане в полунощ или в 1 ч. през нощта по време на проверката. Проблемът е в това, че в момента на проверката трябва да се хване лицето, което вдишва или продава. /Струма бг
Добавени коментари
Гг публикува:
07 Март 2025 | 14:31
Абе този на луди ни прави. Нека подиша той и неговите хора. Има ли душа този. То е ясно какви проверки са правени.
КАКВО БЕЗДУШИЕ?
Д публикува:
07 Март 2025 | 13:49
Милите ДЕЦА на какво са подложени.
Това е ценизъм , подигравка и липса на отговорност.
На този така наречен директор му пожелаваме
на неговите деца или внуци такава орисия.
Дано такива като него даскалици, които пишат вейп
в лицата на деца да ги СТИГНЕ.
777 публикува:
07 Март 2025 | 10:33
В България наистина ли нищо не може да се контролира?
Боже,в каква държава живеем?????!!!!!






