Шампионът и лидер в класирането Лудогорец победи Левски с 2:0

09 Април 2014 | 23:39

Шампионът и лидер в класирането Лудогорец победи Левски с 2:0 в дербито на 31-ия кръг на "А" група и си върна преднината от осем точки пред втория Литекс.

Точни за "орлите" бяха Христо Златински в 73-ата минута от дузпа и Роман Безяк в 90-ата минута. В 84-ата минута Аймен Белаид бе изгонен за втори жълт картон, който получи в рамките на няколко минути. Така играчите на Стойчо Стоев вече имат актив от 69 точки след 31 мача, спряха серията от две поредни равенства и докосват третата поредна титла.

Първите допуснати попадения от Горан Блажевич под ръководството на Елин Топузаков костваха и първата загуба на бившия защитник като треньор на “сините” след три поредни победи. Столичани останаха на пето място с актив от 53 точки, като изостават на пет от третия ЦСКА, а “червените” имат и мач по-малко.  По-големият проблем е, че левскарите си тръгват от Разград с доста сериозни загуби.

Националът Владимир Гаджев, както и най-добрият бранител на отбора Белаид изгарят заради картони за сблъсъците с Литекс и ЦСКА, след като получиха по девети жълт картон.