Шампион 2006 постигна нова победа в женското баскетболно първенство на България

04 Февруари 2024 | 19:04
България

Шампион 2006 (София) постигна втора поредна победа във втората четворка на женското баскетболно първенство на България. Тимът спечели гостуването си на Академик (Пловдив) с 94:72 (25:16, 25:21, 28:21, 16:14) в двубой от втория кръг.

Шампион 2006 е с пълен актив от два успеха и е начело в класирането, а пловдивчанки са трети с победа и загуба.

Баскетболистките на Ирена Колева доминираха през цялата среща. Още на почивката те водеха с 50:37, а след 30 минути игра имаха аванс от 78:58.

Елена Драгоева беше най-полезна за успеха с 28 точки, 6 борби, 8 асистенции. Анджела Стамболян записа 16 точки, а Албена Соколова има 12 точки и 8 борби.

За домакините се отличиха Анастасия Калева с 27 точки и 5 борби, Ралица Кенарева с 16 точки и Каролина Кирилова с 15.

На 16 февруари Шампион ще гостува на Шоутайм, а ден по-късно Академик ще бъде гост на Дунав Русе.

срещи от втория кръг на втората четворка (втори етап) на женското баскетболно първенство:
Академик (Пловдив) - Шампион 2006 - 72:94 (16:25, 21:25, 21:28, 14:16)