Сандански състезатели с три медала от 8 - мо Европейско първенство по Шотокан карате - до

20 Април 2018 | 11:49

От 13-ти до 15-ти април 2018 г. в гр. Даброва Горнича, Р. Полша се проведе 8-мо Шотокан Европейско Първенство  и 8-ма Шотокан Кохай Купа на SKDUN (Шотокан Карате-До на Обединените Нации). На състезанието присъстваха 30 европейски държави с над 1200 състезатели.

Българските национални отбори  в  Кохай  купата  и  в  Европейското първенство се представиха блестящо, като в крайното класиране по медали България се класира на 2-ро място в  Кохай купата и на 3-то място в Европейското Първенство по Шотокан Карате-До.

„Клубът за Източни Бойни Изкуства Спартак”, гр. Сандански участва  с  3-ма състезатели  в  8-ма SKDUN Шотокан Кохай Купа, като във възрастовата група на деца старша  –  Захара Сиракова  се класира 3-та в спортна дисциплина Кумите санбон индивидуално.Д

ругата състезателка на КИБИ „Спартак”  –  Лидия Златкова  беше принудена, поради контузия да прекрати състезанието в същата състезателна дисциплина, но успя да участва във финалите  на  състезателна  дисциплина  Ката.

Най-малкия състезател – Слави Сираков дебютира на  първото  си  голямо  международно състезание , но липсата на опит  изигра своята роля и той не успя да влезе в призовото класиране на своята възрастова група.

На  Европейското  Първенство  по  Шотокан  Карате-До  двамата ни състезатели се представиха много добре като в състезателна  дисциплина  Кумите индивидуално и двамата се класираха в десетката , а  в  състезателна  дисциплина  Кумите  отборно  кадети  –  Димитър Михов завоюва бронзовия медал. В същата дисциплина, но при девойките с бронз се окичи и Атина Трендафилова.

Още едно участие на Европейското Първенство по Шотокан Карате-До регистрира КИБИ „Спар- так”, но там като международен съдия се изяви треньора на санданските каратеки   –  Костадин  Чепандов.