Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица

15 Април 2026 | 19:16
2 коментара
Общество
Благоевград
Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица
По утвърдена традиция на Светла сряда Сандански отново посрещна чудотворната икона на Света Богородица „Св. Пояс“.
С цветя и с почит тя беше посрещната пред сградата на общината – символ на вяра, надежда и закрила.
 С литийно шествие и молитва за здраве и благоденствие иконата беше пренесена до манастир „Св. св. Козма и Дамян“, където ще се отслужи Пасхална вечерня.
Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица
Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица
Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица
Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица
Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица

Добавени коментари

възхитен публикува:
15 Април 2026 | 23:26
Браво на санданчани! Толкова ли нямаше някой по-висок, ами поверихте на най-малкия сандански жител да украсява иконата?! Ами нали може да изгуби равновесие, та да падне от високо и да се пребие?! После ще си имате куц, та сакат кмет. Ама сте!
възхитен публикува:
15 Април 2026 | 20:43
А къде са местните обикновени граждани ? Мобилизирани са само общинарите и духовниците . А този празник е извоюван от и за народа .

Добавете Вашия коментар

TOP