Сандански посрещна чудотворната икона на Света Богородица
15 Април 2026 | 19:16
2 коментара
Общество
Благоевград

По утвърдена традиция на Светла сряда Сандански отново посрещна чудотворната икона на Света Богородица „Св. Пояс“.
С цветя и с почит тя беше посрещната пред сградата на общината – символ на вяра, надежда и закрила.
С литийно шествие и молитва за здраве и благоденствие иконата беше пренесена до манастир „Св. св. Козма и Дамян“, където ще се отслужи Пасхална вечерня.
С цветя и с почит тя беше посрещната пред сградата на общината – символ на вяра, надежда и закрила.
С литийно шествие и молитва за здраве и благоденствие иконата беше пренесена до манастир „Св. св. Козма и Дамян“, където ще се отслужи Пасхална вечерня.
Добавени коментари
възхитен публикува:
15 Април 2026 | 23:26
Браво на санданчани! Толкова ли нямаше някой по-висок, ами поверихте на най-малкия сандански жител да украсява иконата?! Ами нали може да изгуби равновесие, та да падне от високо и да се пребие?! После ще си имате куц, та сакат кмет. Ама сте!
възхитен публикува:
15 Април 2026 | 20:43
А къде са местните обикновени граждани ? Мобилизирани са само общинарите и духовниците . А този празник е извоюван от и за народа .











