Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март

03 Март 2026 | 21:28
2 коментара
Общество
Благоевград
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март


Денят бе изпълнен с вълнение и признателност, напомняйки ни, че подвигът на героите остава жив, а любовта към Родината ни обединява. Празничната вечер започна с патриотично шествие, в което децата на Сандански с гордост носеха български флаг, факли и портретите на героите, пожертвали живота си за свободата и независимостта на България.

На площад „България“ се проведе тържествена проверка (заря) с участието на над 100 военнослужещи от 3-то Бригадно командване - Благоевград с командир полковник Кирил Спаневиков, както и представители на Национално сдружение "Традиция". Силни емоции предизвика спектакълът на IIIОУ "Христо Ботев" - "Пътят на България - от робство към възкресение" и рецитала на над 200 ученици, които заедно рецитираха

„Аз съм българче“ – символ на живия български дух. Благодарим на всички, които бяха част от празничния 3 март! Благодарим на невероятните деца от IIIОУ "Христо Ботев" и техните ръководители - Ваня Иванова, Светослав Костарев и Михаил Митрев, на военнослужещите от III - то бригадно командване - гр. Благоевград с командир Кирил Спаневиков, на Национално сдружение "Традиция", на Ансамбъл за Народни Песни и Танци "Никола Вапцаров" , гр. Сандански, Танцов състав "Празник", Детски танцов състав "Звездица" и всички ученици. 

Честит Национален празник!

Вечерта пламна със светъл зов, със факли, гордост и благослов.
Развя се флагът – свят и голям, като обет към родния храм.
Ликове славни – в строй подредени, на освободители – вечни, свещени.
С признателност, в тържествен миг, народът сведe глава в миг.

И в този пламък, в този час, България бе в сърцето на всички нас.
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март
Сандански отбеляза тържествено Националния празник на Република България -3 март

Добавени коментари

Не така, бе! публикува:
03 Март 2026 | 22:53
Вижте какъв снажен и висок кмет си имате! Стига микрофона стъпил на тухли! Разбира ли му се, когато фъфли? Той може да ви изпее и някоя бунтовна песен от ВМРО. "Изгрей Зора на свободата" например.
точен публикува:
03 Март 2026 | 21:48
КРАСОТАТА И ЧИСТОТАТА НА ПРАЗНИКА Я ИМАТ САМО ДЕЦАТА . ОСТАНАЛИТЕ ПРИСЪСТВАЩИ , ОСОБЕНО ТЕЗИ ОТ ПРЕЗИДИУМА , СА ДОЛНА , МРЪСНА И ПОШЛА ИЗМЕТ .

Добавете Вашия коментар

TOP