С усмивки и послания: Ученици в Кресна казаха Не на насилието!
25 Септември 2025 | 12:33
1 коментара
Общество
Благоевград

Бъди смел, бъди добър!
В изпълнение на Националната програма за превенция на насилието и злоупотребата с деца (2023-2026г.) за втора поредна година се провежда информационна кампания под мотото „Бъди смел, бъди добър!” Тя се реализира по инициатива на Държавна агенция за закрила на детето съвместно с община Кресна, МКБППМН и СУ „Св. Паисий Хилендарски”.
В изпълнение на Националната програма за превенция на насилието и злоупотребата с деца (2023-2026г.) за втора поредна година се провежда информационна кампания под мотото „Бъди смел, бъди добър!” Тя се реализира по инициатива на Държавна агенция за закрила на детето съвместно с община Кресна, МКБППМН и СУ „Св. Паисий Хилендарски”.
На 24 септември 2025 г. дворът на училището се изпълни с усмивки, когато учениците от начален етап се включиха във флашмоб, изобразявайки лице със щастливо изражение. Идеята на инициативата е да се подчертае, че всяко дете има право да расте в сигурна и подкрепяща среда, да бъде уважавано и ценено.
Кампанията изпраща силно послание към обществото – заедно можем да изградим свят без насилие, в който децата растат обгрижени и щастливи.
Добавени коментари
Потребител публикува:
25 Септември 2025 | 21:18
Не на насилието!






