С тържествени церемонии училищата в община Разлог посрещат първия учебен ден
10 Септември 2025 | 12:03
1 коментара
Общество
Благоевград

150 първокласници прекрачват прага на родните училища, където ги очакват персонални подаръци от кмета на община Разлог Красимир Герчев. Над 1900 ученици поемат към първия учебен ден в красивите и модернизирани разложки училища.
Училищната мрежа в община Разлог се запазва и продължава да отстоява високо качество на образователните и възпитателни процеси в училище. Критерий за това са високите постижения на ученици и учители на регионални, национални и международни състезания.
Първият звънец бие тържествено във всички училища, с кратки церемонии, с китка здравец, питка и радостно оживление.
„Първият учебен ден е празник в община Разлог. Празник на всички, които имат първокласници, празник и в моето семейство, защото първата ми внучка ще прекрачи за първи път училищния праг. – сподели кметът на община Разлог Красимир Герчев. – И съм горд, че училищата на община Разлог са модерни, светли, съвременно оборудвани, с интерактивни кабинети, с кабинети за деца със специални образователни потребности, с изключително добри бази и добре оборудвани кабинети. И съм горд, че разложките учители са добри педагози, новатори – търсещи и подкрепящи не само високото образование, но и изграждащи добри личности. Горд съм, че в този труден процес на образование и възпитание на нашите деца, основна и решаваща роля играят родителите, които са добри партньори на училищата. Пожелавам успешна и честита Нова учебна година!“
Училищната мрежа в община Разлог се запазва и продължава да отстоява високо качество на образователните и възпитателни процеси в училище. Критерий за това са високите постижения на ученици и учители на регионални, национални и международни състезания.
Първият звънец бие тържествено във всички училища, с кратки церемонии, с китка здравец, питка и радостно оживление.
„Първият учебен ден е празник в община Разлог. Празник на всички, които имат първокласници, празник и в моето семейство, защото първата ми внучка ще прекрачи за първи път училищния праг. – сподели кметът на община Разлог Красимир Герчев. – И съм горд, че училищата на община Разлог са модерни, светли, съвременно оборудвани, с интерактивни кабинети, с кабинети за деца със специални образователни потребности, с изключително добри бази и добре оборудвани кабинети. И съм горд, че разложките учители са добри педагози, новатори – търсещи и подкрепящи не само високото образование, но и изграждащи добри личности. Горд съм, че в този труден процес на образование и възпитание на нашите деца, основна и решаваща роля играят родителите, които са добри партньори на училищата. Пожелавам успешна и честита Нова учебна година!“
Добавени коментари
драглище публикува:
10 Септември 2025 | 13:30
Благодарни сме на Гърменов, че те смени та направи спортното игрище което обещаваше 13 години и сигурно още щеше да чакаме още!







