С над 700 човека премина втория кукерски банкет на „Първи квартал, втора група“

10 Септември 2025 | 09:04
0 коментара
Общество
Благоевград
С над 700 човека премина втория кукерски банкет на  Първи квартал, втора група

На връх Националния празник 6-ти септември, кукерите от „Първи квартал, втора група“, град Симитли, събраха приятели на сурвакарски банкет

Мераклиите от групата организираха с много желание и ентусиазъм втория кукерски банкет на групата за тази година. 

С вкусна храна и хубава музика, организаторите посрещнаха много приятели и гости от община Симитли и целия Югозапад. Над 700 човека уважиха кукерската група и допринесоха за доброто настроение през вечерта.

Организаторите благодариха на всички присъстващи за прекрасното настроение, което създадоха и обещаха да продължат с традицията в квартала.

Кукерската група от „Първи квартал, втора група“ обикаля всяка година домовете на хората от целия град, като гони злите сили и орисва всички домакини за здраве и берекет през цялата година.

Празника бе уважен и от депутатът Стефан Апостолов и приятели от други кукерски групи в общината.

Групата е неизменна част от колоритните дефилета на град Симитли, свързани с кукерството в общината.

С над 700 човека премина втория кукерски банкет на  Първи квартал, втора група
С над 700 човека премина втория кукерски банкет на  Първи квартал, втора група
С над 700 човека премина втория кукерски банкет на  Първи квартал, втора група

Добавете Вашия коментар

TOP