С концерт на ансамбъл Пирин приключиха тържествата по повод 133 години свободен Неврокоп
20 Октомври 2025 | 09:42
0 коментара
Култура
Благоевград

С вълнуващ концерт на прочутият благоевградски фолклорен ансамбъл „Пирин“ в Гоце Делчев закриха празничните дни на града по повод 113-годишнината от освобождението на Неврокоп от османско робство.
Наситената с много културни прояви цялата предходна седмица, в събота, община Гоце Делчев организира последната проява, концерта „Между девет планини“ на прославеният ансамбъл, като подарък за жителите на града. Поздравителен адрес към гражданите на Гоце Делчев по повод празникът бе получен и от президента Румен Радев.






