С благословията на Неврокопския митрополит Серафим започна строежът на нов православен храм в Симитли

11 Август 2025 | 22:11
0 коментара
Общество
Благоевград
С благословията на Неврокопския митрополит Серафим започна строежът на нов православен храм в Симитли
С благословията на Неврокопския митрополит Серафим днес дадохме началото на едно богоугодно дело, на една важна за община Симитли мисия!
С водосвет и първа копка започна строителството на нов православен храм „Възкресение Лазарово“ в гробищния парк на града.
За мен това е и лична кауза, която преди време подкрепих – дарих всички събрани средства от своя рожден ден за строежа на тази църква. Ще продължа да помагам за построяването на този божи дом.
Защото почитта към нашите починали близки и достойното изпращане на техните души е добродетел, която православните християни трябва винаги да носим в сърцата си.
Затова вярвам, че ще се намерят много хора, които ще дарят средства за това добро дело. И ще покажем за кой ли път, че доброто е в община Симитли и то може да ни обединява и да ни прави много силни.
Благодаря на всички тези, които вече са направили дарения за строежа на храма. Убеден съм, че заедно ще успеем! Както винаги досега!
 
Това написа кметът на Симитли Апостол Апостолов по повод днешната първата копка на новия храм. 
С благословията на Неврокопския митрополит Серафим започна строежът на нов православен храм в Симитли
С благословията на Неврокопския митрополит Серафим започна строежът на нов православен храм в Симитли
С благословията на Неврокопския митрополит Серафим започна строежът на нов православен храм в Симитли
С благословията на Неврокопския митрополит Серафим започна строежът на нов православен храм в Симитли

Добавете Вашия коментар

TOP