С 15% се увеличават заплатите в болницата в Сандански

02 Март 2026 | 17:30
0 коментара
Криминално
Благоевград
С 15 се увеличават заплатите в болницата в Сандански

Считано от 01.01.2026г. се увеличават с 15% основните трудови възнаграждения в МБАЛ „Югозападна болница“. Това е единственото лечебно заведение в страната, в което се увеличават заплатите от началото на годината. Наблягаме на факта, че МБАЛ „Югозападна болница“ е общинска болница и може да увеличи заплатите с 15%, а областни и университетски болници не могат да дадат никакво увеличение на възнагражденията.

 

Това е благодарение на записа в Колективния трудов договор на лечебното заведение, който Синдикат „Защита“ отвоюва, без да чакаме благословия на Министерство на здравеопазването и НЗОК да бъдат увеличени трудовите възнаграждения.

Добавете Вашия коментар

TOP