Румен Радев разговаря с Доналд Тръмп за американските самолети у нас и визите
20 Май 2026 | 10:19
0 коментара
Общество
България

Премиерът Румен Радев е провел вчера разговор с американския президент Доналд Тръмп и с военния министър на САЩ Пийт Хегсет.
Поводът са били американските военни самолети, които в момента са на летище "Васил Левски" в София и по договорка трябва да бъдат там до края на май. "Очаквам американската страна да поиска удължаване на престоя на летище София", каза премиерът в началото на правителственото заседание. Не стана ясно какво точно е казал Радев и какво са отговорили Тръмп и Хегсет.
Радев съобщи, че в разговора с Тръмп е поискал и бързо отпадане на визите за българските граждани, като добави "очаквам въпросът да бъде разгледан в спешен порядък", имайки предвид американската администрация.






