Рилски спортист с важна победа в Балканската лига

12 Февруари 2015 | 09:13

Рилски спортист постигна важна победа във втората групова фаза на Балканската баскетболна лига. Самоковският отбор се наложи със 74:72 в култовия македонски град Гевгелия над местния клуб Кожув.

След този успех Рилски спортист има баланс 2-2, колкото се очаква да бъде и на косовския Сигал Прищина, победил българите в предишния кръг. Кожув пък инкасира първа загуба и води в класирането с 3-1.

Срещата завърши с истинска драма в края, когато българите изковаха и победата си. Основен принос се оказа Жарко Ракочевич, който вкара 4 от последните пет точки за Рилски спортист в мача в последните 30 секунди. Златин Георгиев също наниза един фаул малко преди края. Иначе срещата започна с убедителна преднина на домакините, които поведоха с 10:0 и с 12:4 след това. Рилски спортист изравни за 14:14, а от този момент нататък двата отбора си сменяха водачеството в мача. Третата част беше за Рилски спортист, но пък в четвъртата отново домакините доминираха, за да се стигне до драмата в последната половин минута.

За Рилски спортист Йордан Бозов вкара 29 точки, макар да започна от резервната скамейка. Антъни Гуджино завърши със 17 точки и 11 борби, а Жарко Ракочевич вкара 13. За домакините от БЮР Македония Владимир Бръчков се отличи с 18.

Другата среща от днес между черногорския Сутиеска (Никшич) и косовския Сигал Прищина не се състоя. Едва 6 минути след началото на срещата феновете на отбора-домакин започнаха да хвърлят бомбички по терена, а от тази канонада бяха контузени двама играчи на Сигал, старши треньорът, мениджърът на клуба и още един член на отбора. Дежурният делегат на мача Камен Тошев от България след консултация с директора на Балканската лига Шай Щрикс (Израел) взе решение срещата да бъде прекратена.

Официалното становище на Балканската лига, както и всички санкции и последствия, ще бъдат оповестени на заседание на съответните комисии в петък. Отсега е ясно, че Сигал Прищина ще получи служебна победа с 20:0 точки, а домакините няма да получат точков актив.