Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 1:0 в реванша от четвъртфиналите в Шампионската лига

23 Април 2015 | 09:02

Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 1:0 в реванша от четвъртфиналите в Шампионската лига, и след 0:0 на "Висенте Калдерон", това се оказа достатъчно, за да се класира "кралският" клуб на десети полуфинал в новата история на турнира.

Чичарито вкара първи гол в ШЛ от 896 дни, но го направи точно, когато трябваше.

Жребият за полуфиналите е в петък, от 13 часа, а в Топ 4 са още Барселона, Байерн и Ювентус./Gong.bg

На "Сантяго Бернабеу", битката отново ще бе страшна, а Реал Мадрид влезе в нея без куп ключови играчи. Въпреки това, "белите" бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути, и не оставиха на Атлетико никакви надежди. "Дюшекчиите" бяха без идеи в атака, а този път типичната им агресия не влезе в употреба достатъчно добре.

Реал започна малко по-офанзивно, и Чичарито още в началото опита опасен пробив отдясно, а след това и Роналдо стреля от разстояние.

Отборите си деляха доминацията на по около четвърт час - първите 15 минути за Реал, последва известен период, в който Атлетико се задържа в половината на противника, преди Реал пак да натисне. Естествено, грубиянската игра пак започна да се проявява, и няколко лакъта от страна на гостите набързо въдвориха ред.

Отлична позиция за пряк обстрел пропусна Хамес Родригес в средата на полувремето, а в 30-та минута Чичарито стреля опасно с глава, но топката бе избита в корнер. Нов шанс за директен шут от пряк свободен имаше за Кристиано Роналдо в 32-та минута, но Ян Облак реагира отлично.

Саул и Серхио Рамос си размениха по някой шамар в 40-та минута, и Феликс Брих ги смъмри показно.

Невероятна възможност пропусна Кристиано Роналдо в последната минута от първото полувреме. Португалецът бе изведен с пас по конец от Хамес в наказателното поле, но Облак направи спасяването на мача, и изби с крак. Веднага след това и Варан засече центриране от корнер, но пак стражът се намеси решително.

Чичарито отправи фантастичен техничен удар в 48-та минута, след подаване на Иско по левия фланг, но бе и в засада. Реал обсади вратата на Атлетико в първите минути от полувремето.

Арда Туран падна в пеналта на съперника при първата атака на Атлетико след почивката, но нямаше нарушение срещу него, както и картон за симулация.

Реал буквално бродираше красивите атаки, докато Атлетико залагаше предимно на статични положения. В 63-та минута Роналдо направи два финта и намери Серхио Рамос в пеналта, но неговият удар с глава попадна право в ръцете на Облак.

Най-страшното за Реал бе на път да се случи 25 минути преди края на редовното време, когато Кристиано Роналдо удари коляното си при едно падане. Португалецът обаче стисна зъби, и доигра двубоя.

Арбитърът Феликс Брих най-после се сети да санкционира грубостите на Атлетико при едно лошо наритване на Варан от страна на Раул Гарсия.

В 76-та минута Брих изгони Арда Туран, с втори жълт картон, след като турчинът влезе с бутоните напред на Серхио Рамос.

Пореден невероятен шанс пропиля Реал в 80-та минута, когато Облак за пореден път се намеси и невероятно, отклонявайки удара на Хамес.

Намеренията на Диего Симеоне бяха доста категорични, като пусна като последна смяна - защитника Хименес, а Фернандо Торес остана на пейката.

Това обаче изобщо не спаси Атлетико, и в 88-та минута упоритостта на Реал най-после даде резултат. Бърза атака на Реал отдясно докара топката в краката на Роналдо. Той бе побутнат леко от Миранда, но топката продължи до Чичарито, който от десет метра, фронтално срещу опразнената врата, стори чаканото - отбеляза гол за Реал!

Атлетико така и не намери сили за някакъв тотален натиск в оставащото време, и дори в петте добавени минути. Карло Анчелоти направи и трите си смени в последните минути, и така Реал се добра до полуфинала, където са още Барселона, Байерн и Ювентус.