Реал Мадрид отнесе Ман Сити за купа пред 100 хиляди души

24 Юли 2015 | 17:23

източник: Gulliver/GettyImages

Реал Мадрид победи категорично Манчестър Сити с 4:1 в интересна контролна среща, играна в Мелбърн като част от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп като след успеха си мадричани си осигуриха и купата от надпреварата.

Двата тима демонстрираха доста открит и нападателен футбол, а „белия балет“ заслужено стигна до успеха пред рекордна посещаемост от 99 382 души.

Рафа Бенитес заложи на всичките си титуляри, докато Мануел Пелегрини пусна в игра някои от юношите си, както и новите попълнение Фабиан Делф и Рахийм Стърлинг. Делф обаче получи травма още в началото и бе заменен от Хесус Навас в 21-ата минута.

В същата минута бе открит и резултата чрез Карим Бензема, който се възползва от центриране на Гарет Бейл и пред погледа на Кристиано Роналдо засече от воле за 1:0.

4 минути по-късно Роналдо все пак реализира. Португалецът бе изведен с фамозен пас от центъра на Тони Кроос и опита да прехвърли Джо Харт. Вратарят реагира лошо, само леко отклони топката, но тя продължи пътя към вратата му.

В 44-ата минута Реал вече водеше с 3:0. След центриране на Иско от корнер, Пепе бе оставен сам в наказателното поле и с глава вкара третия гол в двубоя.

В добавеното време на първата част Сити получи право да изпълни дузпа след доста комична ситуация. При овладяване на топката, Стърлинг игра с ръка, а веднага след него това направи и Серхио Рамос. Освен всичко друго, ситуацията бе извън наказателното поле. Реферът обаче видя единствено докосването на Рамос и отсъди дузпа, изпълнена точно от Яя Туре.

През втората част двата тима направиха доста смени и играта се накъса като Реал все пак стигна до четвърти гол. В 73-ата минута Иско проби хубаво отдясно и сервира топката на Денис Черишев, който от няколко метра без проблеми засече в опразнената врата за крайното 4:1.Източник:Gong.bg