Разследват смъртта на 5 котки и 1 куче в петричкото село Коларово

22 Юли 2025 | 09:44
1 коментара
Криминално
Благоевград
Разследват смъртта на 5 котки и 1 куче в петричкото село Коларово

Животните са открити мъртви на тревна площ в селото, като по първоначални данни става дума за отравяне. На място са намерени остатъци от месо и кокали, поръсени с прахообразно вещество. Назначена е експертиза, а по случая е образувано досъдебно производство.

Кметът на Коларово Евгени Мицков коментира, че сам е подавал многократни сигнали до ветеринарните власти заради агресивно куче в селото, но не са били взети мерки. По думите му, резултатът е очевиден – масово умъртвени животни.

От своя страна, главният секретар на община Петрич Кирил Стойков обясни, че общината няма на щат ветеринарен лекар. Работят по програма „Кастрирай и върни“, а кастрациите се контролират от природозащитници. Според него, сигналите за агресивни кучета трябва да се подават в общината, а не директно до ветеринарен лекар. Дори в случай на агресивно поведение, умъртвяване е възможно само със заповед на прокурор.

Община Петрич не разполага с общински приют за безстопанствени животни.

Добавени коментари

fsjkdvnksdv публикува:
22 Юли 2025 | 10:38
Как може бе...агресивно куче - кое? защо? Защото не е кастрирано, защото не е ваксинирано, защото не е обезпаразитено, защото пие тинясала вода, защото не го разхождат , а държат на синджир. Не кучето, стопанина е за тровене...искат да им пазят двора, а се отнасят с тях като с измет... е, това вече е нечувано....Общината отговаря за всяко животно...този селски кмет малко да се размърда и да се проверят дворовете и да се приложи кампанията, а не да обвиняват доктора или стопанина...така им е много лесно....по принцип Общината е длъжна да ги кастрира, за намаляване на популацията.... само смешки и жалки хора...

Добавете Вашия коментар

TOP