Разширяват Центъра за лица с психични разстройства в Симитли

04 Декември 2025 | 09:39
0 коментара
Бизнес
Благоевград
Разширяват Центъра за лица с психични разстройства в Симитли

С решение на правителството Община Симитли получава безвъзмездно част от държавен имот. Той е нужен за увеличаване на капацитета на Центъра за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства.

Имотът се намира в град Симитли и представлява помещения с обща площ 137,19 кв. м. До момента той е ползван от Министерството на здравеопазването, но е с отпаднала нужда за ведомството.

При нереализиране на предвиденото мероприятие в срок до 5 години от придобиването на имота, общината е длъжна да прехвърли собствеността върху него на държавата, за което ще бъде разработен механизъм за контрол от областния управител на Благоевград, уточниха от Министерски съвет.

Добавете Вашия коментар

TOP