Разложанин е първият българин шампион в колежанското волейболно първенство на САЩ

11 Май 2021 | 14:36
2 коментара

Разложанинът Радослав Парапунов е първият българин, който триумфира в колежанското първенство по волейбол на САЩ.

Диагоналът спечели шампионската титла с тима на университета Хавай след победа на финала срещу „Бригъм Йънг“ с 3:0 /25:21, 25:19, 25:16/. Нашето момче стана топреализатор на двубоя със 17 т. и грабна приза за най-полезен играч MVP. Това е вторият му финал, откакто е отвъд Океана, през 2019 г. отборът му загуби с 1:3 от „Лонг Бийч Стейт“. Парапунов и компания сгазиха в първия полуфинал от финалната четворка „Санта Барбара“ на 0, в отделните геймове 25:21, 25:18, 25:23. Българският национал изнесе поредната блестяща продукция за „Воините на дъгата“ и стана най-полезен със 17 т., впечатли с 5 блокади и реализира мачбола в „Ковели Арена“ в Кълъмбъс Охайо.

След кратка почивка 23-годишният диагонал ще се присъедини в края на седмицата към лагера на трикольорите, които се готвят за мачовете от Лигата на нациите в края на месеца.