Разкриха го! Измамникът от „Фейсбук“ Александър Николов от Париж се оказва Спас Василев от Кочериново

11 Октомври 2017 | 10:14
0 коментара
Общество

Старателно изграден образ във „Фейсбук” е успял да измами с големи суми десетки потребители. Случаят е без прецедент в България до момента.

Александър Николов предлага и осигурява евтини самолетни билети, трупайки солидна база с лични данни. Някои плащат, но не получават нищо.

Той е на 35 години, никой досега не го е виждал на живо, защото такъв човек, и според разследващите, няма.

Александър всъщност е Спас и не живее в Париж, а в Кочериново, съобщи bTV. Следи водят към това, че Александър Николов е Спас Василев.

Баща му твърди, че не го е виждал от поне 4 години, но потвърждава, че е бил забъркан в проблеми със самолетни билети.

„Беше във Франция, оттам се прибра, някакъв офис да откриват и какво стана, що стана… Преди време беше станал един случай, дадох сумата. Възстанових, за самолетни билети на едно момиче, Теодора, и това е. Не мога да те убедя да ми вярваш. Извинявам се, но обядвам с колегата”, каза пред bTV баща му Димитър Мурджов.

Александър Николов е изключително активен в социалните мрежи – изгрява там по врeме на големите протести през 2013 г. Внимателно изгражда образа си – превръща се в коментатор в медии, без да се показва, създава уеб проекти. За себе си твърди, че живее в Париж, че е бил в щабовете на френски кандидат-президенти, а в последните няколко години, че е служител в компании като „Еърбъс“.

Габриела и Александър Стоименови „изгарят“ с 4000 лева за билети до Мексико.

Билети не е имало, не е имало резервация, абсолютно нищо. Излъгани са над 40 души. Има измамени освен със самолетни билети, с източване на кредитни карти, продаване на мобилни телефони и на лаптопи.

"Този човек поддържа един брилянтен образ в интернет пространството. Изградил си е чудесен имидж и страшно много хора му вярват, включително и аз, за съжаление", заяви Кирил Иванов, който живее във Великобритания и е бил „ужилен” с 300 паунда.

Според ГДБОП измамникът е един и не става въпрос за организирана престъпна група.

В социалните мрежи се разпространява предположението, че истинското име на човека е Спас Василев. Доста хора изразяват учудването си и споделят, че също са били заблудени от изграденото онлайн-его. 

То включва десетки снимки от различни места по света, голям брой мнения и позиции по различни въпроси. Любопитното е, че много от хората са имали истински приятелски отношения с човек, съществуващ само в социалните мрежи. 

"Фейсбук"-профилът му е неактивен от юли насам. 

Добавете Вашия коментар

TOP