Рашко Динков: Трагедиите с две деца в Благоевград ни напомнят колко голяма е отговорността ни към тях
01 Юни 2026 | 21:05
1 коментара
Общество
Благоевград

Депутатът Рашко Динков публикува позиция в профила си във Фейсбук по повод Международния ден на детето и трагични инциденти с деца в Благоевград:
1 юни винаги ни напомня за най-ценното, което имаме – нашите деца. Те заслужават цялата отдаденост на родителите, на образователните институции и на цялото общество. Дълг на всички нас е да им осигурим среда, в която да растат щастливи, спокойни и обичани, и да се превърнат в добри хора, които носят светлина и надежда.
Тази година Денят на детето идва с тежестта на две трагедии в Благоевград, при които два млади живота си отидоха безвреме. Болката от тези случаи остава в сърцата ни и ни напомня колко крехки са децата и колко голяма е нашата отговорност към тях. Тези трагедии трябва да бъдат урок за всички нас – родители, институции, общество. Да бъдем по-бдителни, по-единни, по-ангажирани в превенцията, във възпитанието, в грижата. Да не допускаме безразличие там, където е нужна подкрепа. Да не оставяме нито едно дете без внимание, без защита, без добър пример. Децата трябва да бъдат нашият ежедневен урок – за чистота, за искреност, за доброта. А ние, възрастните, трябва да бъдем техният пример – за отговорност, за човечност, за сила и мъдрост.
Честит 1 юни! Нека всяко дете расте в дом, в училище и в общество, които го подкрепят и вдъхновяват.
Нека бъдещето им бъде светло, а нашата грижа – постоянна и истинска.
1 юни винаги ни напомня за най-ценното, което имаме – нашите деца. Те заслужават цялата отдаденост на родителите, на образователните институции и на цялото общество. Дълг на всички нас е да им осигурим среда, в която да растат щастливи, спокойни и обичани, и да се превърнат в добри хора, които носят светлина и надежда.
Тази година Денят на детето идва с тежестта на две трагедии в Благоевград, при които два млади живота си отидоха безвреме. Болката от тези случаи остава в сърцата ни и ни напомня колко крехки са децата и колко голяма е нашата отговорност към тях. Тези трагедии трябва да бъдат урок за всички нас – родители, институции, общество. Да бъдем по-бдителни, по-единни, по-ангажирани в превенцията, във възпитанието, в грижата. Да не допускаме безразличие там, където е нужна подкрепа. Да не оставяме нито едно дете без внимание, без защита, без добър пример. Децата трябва да бъдат нашият ежедневен урок – за чистота, за искреност, за доброта. А ние, възрастните, трябва да бъдем техният пример – за отговорност, за човечност, за сила и мъдрост.
Честит 1 юни! Нека всяко дете расте в дом, в училище и в общество, които го подкрепят и вдъхновяват.
Нека бъдещето им бъде светло, а нашата грижа – постоянна и истинска.
Добавени коментари
Таки публикува:
02 Юни 2026 | 20:11
В деня на детето да прави PR върху трагедии, не е редно. Не е редно и да се забравя на чии деца ядат хляба. Много деца страдат от "умните управленски" решения на всякакви хора. Често ни представят "кадърни" хора, на които дори бащите им не биха им дали да пасат овцете. Дано децата намерят начин да накажат тези, които им ядат хляба.






