Рашко Динков от „Прогресивна България“ се срещна с жители на петричкото село Марино поле

Кандидатът за народен представител от „Прогресивна България“ Рашко Динков проведе среща с жители на родното село на баща му - Марино поле, част от предизборната му обиколка в Петричко, предаде репортер на Pirinsko.com.
Място с особено значение за него, където са минали част от най-хубавите му години. В момента той живее със семейството си в Благоевград.
Събитието се състоя в двора на новия храм „Св. Илия“. Десетки жители на селото се събраха, за да го посрещнат, като го приветстваха с аплодисменти и топло отношение. Срещата премина в изключително емоционална атмосфера, а Динков не скри вълнението си от силната подкрепа.
Срещата беше открита от кмета на селото Кирил Цапаревски, който представи кандидата пред местната общност.
„Тук съм израснал, тук са минали едни от най-хубавите ми ученически години. Не очаквах толкова много хора да дойдат и да ме подкрепят. Благодаря ви от сърце“, обърна се кандидат депутатът Динков към присъстващите.
По думите му, за първи път Марино поле има реален шанс да има свой представител в парламента човек, който познава проблемите на местните хора и е свързан с тях.
Рашко Динков подчерта, че една от основните му цели е селото да запази своя облик на спокойно и китно място за живеене, но и да се развива, така че младите хора да се връщат и децата да прекарват повече време при своите баби и дядовци.















